KAMPANYALARIMIZDAN FAYDALANMAK İÇİN HEMEN ARAYIN

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı özelliklerinden birisi, ana zemin ve kaplama malzemesi arasında oluşan gerilmeleri yok etmektedir. Ses yalıtım şikayetlerinden biriside zeminde oluşan titreşimli seslerdir. Bu sorunun çözümlenmesi için zeminde ses yalıtım uygulaması yapılmaktadır. Katlar arası ses yalıtımı, ortam seslerinin ve darbe seslerinin iki kat arasında geçişini önlemeyi ve yaşanılan mekandaki topuk sesini kesmeyi hedefler. Darbe sesleri ise iki sert cismin birbirine çarpması sonucu ortaya çıkan ve katı cisimler üzerinde titreşim yoluyla yayılan seslerdir. İnşaat sektöründe ise kusursuz bir başarı sağlayan kauçuk mantar levhalar, zemin ses yalıtımı için çatılarda ve duvarlarda da tercih edilmektedir.

Firmamız gerekli zemin izolasyon malzemelerini üretmekte, uygulamakta ve satışını yapmaktadır. En uygun fiyatlarda en kaliteli uygulama ve malzemelere sahip olmak için firmamızı ziyaret edebilir veya iletişim bilgilerimizi kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Taban Parke Altı ve Üstü Ses Yalıtımı

Hazır bitmiş binalarda yaşanan alt kata giden ses problemlerini engellemek için parke altında ve üstünde gerekli ses yalıtım malzemeleri kullanılarak etkili sonuçlar alınır. Bu malzemeler sayesinde alt kata gidecek olan topuk ses ve gürültü yüksek oranda engellenir. Bunun için parke altında bondex süngerpan, epdm ses bariyeri ve mantarlı kauçuk levha kullanmalısınız. Eğer parke üstünde de malzeme kullanmak istiyorsanız bunun için bitüm tabanlı akustik karo halı ve kauçuk tabanlı akustik halıyı duvardan duvara kolaylıkla kaplayabilirsiniz. Kolay kesimi sayesinde istenildiği gibi şekillendirilebilir.

Şap Altı İnşaat Akustiği

İnşaat halindeki binalarda katlar arası ses yalıtımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Şap altına kauçuk serilerek çocuğunuzun koşma sesini veya herhangi bir katı cismin yere düştüğünde oluşan darbe seslerini engelleyebilirsiniz. Böylelikle komşularınızla aranızda yaşayacağınız tartışma ortadan kalkabilir. Ses sadece darbe ile iletilmez konuşma sesleri içinde ses yalıtım süngeri ve diğer ses yalıtım malzemeleri ile uygulamayı destekleyebilirsiniz.

Zemin Ses Yalıtımı Malzemeleri

Ses yalıtımı uygulamaları hava ve titreşim kaynaklı seslerde yapılır. Bunun için birçok ses izolasyon malzemesi bulunur. Rebonded bondex süngerpan, epdm ağır ses bariyeri, farklı renk ve desenlere sahip olan akustik halı ve bunları uygulamak için sıvı sünger yapıştırıcısı en etkili ürünlerdir.

akustik panel kumaş panel ses yalıtım süngeri