KAMPANYALARIMIZDAN FAYDALANMAK İÇİN HEMEN ARAYIN

Duvar Ses Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı iki daire arasında ses yalıtımı uygulaması yaptırarak komşunuzun gürültüsünü engelleyebilirsiniz. Binalarda ses yalıtımı yapılacak ortak duvarların en az kaba sıva olması gerekmektedir. Direk tuğla üzerine ses yalıtımı yapmak sağlıklı olmayacaktır. Eğer bitişik ortak duvar inşaat yapılıyorsa iki tuğla arasında bariyerli bondex sünger veya süngerpan tercih edilebilir. Ses kirliliği etkisi sağlık ve psikolojik açıdan bireyde rahatsız edici sorunlar meydana getirebilmektedir. Akustik ses yalıtım süngeri veya ses izolasyon malzemeleri ile yapılan ses yalıtım sistemlerini kullanmalısınız. Ses yalıtımı ile istenmeyen ses problemlerine karşı yapılan etkili uygulamalardır.

Ortak Komşu Duvar Ses İzolasyonu

Uygulamalarda kullanılan ses izolasyon malzemeleri yapıda kullanılan inşaat malzemelerinin ses geçirgenlik özelliğine göre teknik özelliklerine bakılarak uygulanır. Yani eğer ses şiddeti yüksekse daha kalın ve yoğun ürün kullanılmalıdır. Eğer ses seviyesi düşükse yapılacak uygulamadaki hava boşluğu ve ürün detayları düşürülebilir. Bu sayede alandan ve maliyetten tasarruf edebilirsiniz. Uygulama fiyatları montaj, ulaşım ve malzeme dahil fiyatlardır. Dilerseniz malzeme temin ederek uygulamayı kendiniz veya bir alçıpan ustasına yaptırabilirsiniz.

Duvar Ses Yalıtımı Malzemeleri

Binalarda yapılan ses yalıtım uygulamalarında yapıların elverişsiz olma durumu yüksek olduğu için en kalın ve yoğun bondex süngerpan ve ağır epdm ses bariyeri kullanılır. Süngerpan yapıştırıcı ile monte edildikten sonra yüzeyine çelik karkasla kaplama yapılır. Üst kattan gelebilecek titreşimli seslerin duvarla beraber tekrar ortama ulaşmaması için karkas üzerine ses yalıtım bandı kaplanır. Bu malzeme 2 türlüdür. Kauçuk ve sünger içerikli. Kauçuk esaslı ürünü kullanırsanız daha iyi verim alabilirsiniz bu uygulamada. Daha sonrasında çift tarafı alçıpan kaplama yapılan ağır ses bariyeri ile monte edilerek uygulama size %90 ses kesimi kazandırır. Dilerseniz alçı sıva işlemi yapmayıp yüzeye akustik ses yalıtım malzemeleri kaplayarak kendi ortamınız içindeki yankıyı engeller ve daha şık bir ortam elde edebilirsiniz.

akustik panel kumaş panel ses yalıtım süngeri