KAMPANYALARIMIZDAN FAYDALANMAK İÇİN HEMEN ARAYIN

Tavan Ses Yalıtımı

Tavan Ses Yalıtımı

Tavan ses yalıtımı üst kata giden sesleri engellememiz de bizlere yardımcı olacak uygulamalardır.  Tüm tavan ses yalıtımlarında 4 kalem ses yalıtım malzemesi kullanarak ses yalıtım sistemini tamamlamış olursunuz. Katlar arası ses izolasyonu çok önem  taşır. Fazla gürültü bir binada insanlar arasında huzursuzluk dahi oluşturabilmektedir. Ses problemlerine karşı yapılan ses yalıtım uygulamaları ile bir çok alanda ses kesintisi sağlanabilir. Yoğun ve kalın bir malzeme ile tavana yapılan uygulama ile etkili bir ses izolasyonu elde edilebilmektedir. Tavan ses yalıtımları da tıpkı duvar ses yalıtımı gibidir, ancak tavanda mantolama dübeli kullanarak malzemelerin tavana yapışmasını artırabilirsiniz.

Not : Tavan ses yalıtım uygulamaları sizden üst kata giden uygulamalar için yapılır. Üst kattan gelen seslerden şikayetçiyseniz üst katın zeminine zemin ses yalıtımı yapılmalıdır.

Katlar Arası Ses İzolasyonu

Evinizde rahat rahat film izleyemiyor, müzik dinleyemiyor, gülemiyor veya konuşamıyor musunuz ? Bunun nedeni binanın katlar arası ses yalıtımı verimi yüksek oranda düşük olduğu içindir. Bina inşaatı sırasında ses yalıtım malzemesi kullanılmadığı takdirde daha sonrasında sizlere gürültülü bir ortam kalır. Sizlerde bunu inşaat bitimi sonrasında engellemek istediğiniz için tavan ses izolasyon malzemeleriyle başka uğraşlar içine girmektesiniz.

Tavan Ses Yalıtımı Malzemeleri

Binalarda yapılan ses yalıtım uygulamalarında yapıların elverişsiz olma durumu yüksek olduğu için en kalın ve yoğun bondex süngerpan ve ağır epdm ses bariyeri kullanılır. Süngerpan yapıştırıcı ile monte edildikten sonra yüzeyine çelik karkasla kaplama yapılır. Daha sonrasında çift tarafı alçıpan kaplama yapılan ağır ses bariyeri monte edilerek %90 ses kesimi sağlayabilirsiniz. Dilerseniz alçı sıva işlemi yapmayıp yüzeye akustik ses yalıtım malzemeleri kaplayarak kendi ortamınız içindeki yankıyı engeller ve daha şık bir ortam elde edebilirsiniz.

akustik panel kumaş panel ses yalıtım süngeri