KAMPANYALARIMIZDAN FAYDALANMAK İÇİN HEMEN ARAYIN

Rebonded Bondex Süngerpan

Rebonded bondex süngerpan ses yalıtımı ve izolasyonu uygulamalarında kullanılan ses yalıtım süngeridir. Ortak duvar , katlar arası ses izolasyonu ve bina inşaat akustiği sırasında bitişik duvarlar arasında ses geçirgenliğini en aza indirmek için tercih edilir. Birçok kırpık süngerin sıkıştırılması ile gürültü ses yalıtım malzemesi elde edilir. Bondeks plakalar halinde üretildiği için yapılan duvar ses izolasyon uygulamalarında kolay kullanım sağlanabilir.

Rebonded Bondex Süngerpan Fiyatları

Rebonded Bondex Süngerpan

Rebonded Bondex Süngerpan Teknik Özellikleri

100cm x 100cm ebatlarında veya 1 metre ye 20 metre Rulo halinde de üretilebilir.
Yoğunluk : 100DNS – 120DNS ve 150DNS
Kalınlık : 10mm – 20mm – 30mm ve 50mm
Bariyerli rebonded bondex süngerpan ile ses kesiminde yüksek oranda verim sağlanır.
Kendinden yapışkanlı süngerpan mevcuttur. Bu sayede uygulama kolaylıkla yapılabilir.

Rebonded Bondex Süngerpan Ses İzolasyonu

Rebonded Bondex Süngerpan Ses Yalıtımı

Rebonded Bondex Süngerpan Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Uygulamaları yapmak için sünger yapıştırıcısı veya kendinden yapışkanlı ses yalıtım süngeri tercih edilebilir. Uygulanacak alanın metrajı ve malzemenin ağırlığına göre uzun ömürlü kullanım sağlayabileceğiniz malzeme seçmelisiniz. Ses şiddeti çok fazla ise en yoğun ve kalın bondex kullanılır. Zeminde parke altında yapılan montajlarda diğer darbe sesi engelleyici izolasyon malzemeleri kullanılacağından 1 cm gibi düşük kalınlıklar uygulamanızda etki sağlayacaktır. Ancak bina inşaatı sırasında veya bitmiş hazır evlerde yapılacak ses izolasyon çalışmalarında 5cm kalınlığında ve en yüksek yoğunlukta rebonded kullanılır. Hazır binalarda yapılan ses yalıtım uygulamalarında süngerpan uygulandıktan sonra üzerine hava boşluğu bırakılması en önemli detaylardandır. Eğer hava boşluğu bırakılmaz ise uygulama size çok fayda sağlamayacaktır.

 

** Sorununuza uygun malzeme siparişi ve montaj talebinde bulunmak için iletişim bilgilerimizden bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. **

akustik panel kumaş panel ses yalıtım süngeri